Ballkani kampion i Kosovës në futboll për sezonin 2022/23

Lajme Aktuale
Lajme Aktuale May 4, 2022
Updated 2022/05/04 at 3:04 PM

Ballkani nga Suhareka është shpallur kampion i Kosovës për sezonin 2022/23.

Ndeshja e zhvilluar mes Dritës dhe Gjilanit është mbyllur pa gola, duke bërë që matematikisht Ballkani të shpallet kampionit, shkruan Telegrafi.

Suharekasit kanë 70 pikë, 11 më shumë se Gjilani që është i dyti, duke bërë që e ndeshjet e mbetura të mos mund ta zënë me pikë.

Kjo është hera e parë që Ballkani shpallet kampion në histori të futbollit të Kosovës.

Klubi që udhëhiqet nga presidenti Arsim Kabashi-Cima, kishte për trajner Ilir Dajën në stinorin pranveror, pasi në vjeshtë ishte Bekim Isufi.

Share this Article