Dramë në “Minatori”, ja kush është fituesi

Lajme Aktuale
Lajme Aktuale May 26, 2022
Updated 2022/05/26 at 9:23 PM

Sonte ka vazhduar ndeshja e dytë e serisë së finaleve në superligën kosovare në Basketboll, ndërmjet Trepçës dhe Golden Eagle Yllit e cila u zhvillua në palestrën Minatori në Mitrovicë në prezencë të 3000 tifozëve. Që nga fillimi dominues ishte skuadra e Golden Eagle Yllit r cila e përmbylli pjesën e parë me rezultatat 39-18. Pjesa e dytë vazhdoi me e baraspeshuar me çka skuadra suharekase e mbajti epërsinë bindese deri në fund me rezultatat final 46-60 dhe kështu seria e ndeshjeve thellohet në 2-0. Ndeshja e radhës zhvillohet në palestrën “13 Qershori”, në Suharekë.

Share this Article