Policia sekuestron dy armë

Lajme Aktuale
Lajme Aktuale May 26, 2022
Updated 2022/05/26 at 12:58 PM
©PHOTOPQR/L'EST REPUBLICAIN ; Illustration - illuest - terrorisme - alerte terroriste - terroristes - arme de guerre - armes - fusil automatique - fusil d'assaut - kalach - kalash - kalachnikov - AK47 - AK 47 - AK-47 -attentat - attentats - guerre - risque - risques - menace - menaces - combattant - combattants - djihad - djihadiste - djihadistes - djihadisme - Daech - tir - tirs - Montbéliard le 12/10/17 - Formation au secourisme de guerre pour des agents de sécurité notamment lors d'attentats - ici une réplique de fusil automatique kalachnikov - photo Lionel VADAM (MaxPPP TagID: maxstockworld366200.jpg) [Photo via MaxPPP]

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka sekuestruar dy armë, një automatik AK 47 në Skenderaj dhe njjë revole në Vushtrri. Në njoftiminn e policisë thuhet: Si rezultat i veprimeve operative dhe hetimore, njësitet policore në Skenderaj dhe Vushtrri, në 24 orët e fundit, në dy raste të ndryshme kanë sekuestruar dy armë zjarri.
Sekuestrimi i një arme pushkë automatike është realizuar në fshatin Llaushë të Skenderajt, pasi i dyshuari kohë më parë në rrjete sociale kishe ekspozuar armën, për të cilën nuk posedonte leje për armëmbajtje.
Ndërsa sekuestrimi i armës të llojit pistoletë me 12 fishek, është realizuar në Vushtrri, në kohën kurë njësia policore gjatë kontrollit të detajuar në veturën e të dyshuarit ka gjetur dhe sekuestruar një armë të llojit pistoletë me 12 fishek, për të cilën i dyshuari nuk posedonte leje.
Ndaj dy të dyshuarve janë iniciuar raste për veprat penale “Mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të pa autorizuar të armës”.

Share this Article