Vdes babai i Hysni Gucatit

Aktuale
Aktuale May 27, 2022
Updated 2022/05/27 at 5:27 PM

Ndërron jetë babai i Hysni Gucatit. Lajmin e ka bërë të ditur Musli Gucati, djali i Hysni Gucatit. “Të dashur familjarë, miq dhe shokë sot Gjyshi Avdullah Hasan Gucati ndërroi jetë.Për kohën dhe vendin e varrimit ju njoftojmë.”
Ai ishte i shtrirë në spitalin e Mitrovicës pas një sulmi që kishte pësuar. Për ta vizituar kishte ardhur edhe Hysni Gucati i cili së fundi u dënua me 4 vite e gjysmë burg nga Gjykata Speciale.

Share this Article