Ky është i vushtrriasi që bëhet kryetar komune në Suedi

Lajme Aktuale
Lajme Aktuale June 1, 2022
Updated 2022/06/01 at 9:43 PM

Lajm i jashtëzakonshëm: Driton Bilalli nga Vushtrria bëhet kryetar i një komune në Suedi, shkruan Mitrovica sot.

Vushtrriasi Driton Bilalli ka marr edhe zyrtarisht pozitën e kryetarit të Komunës në Tranemo të Suedisë.

Lajmin e ka bërë të ditur babai i tij, Milazim Bilalli përmes rrjeteve sociale.

Ai u shpreh krenar për suksesin e arritur nga djali i tij duke i uruar punë të mbarë.

Postimi i plotë:

Sot djali ynë Driton Bilalli zyrtarisht merr postin e Kryetarit te Komunës ne Tranemo – Suedi.

Ne si prindê dhe familje jemi shume krenar me sukseset dhe punen tuaj.

Urime dhe shume suksese. Te prift e mbara. Zoti te bekoft !

Share this Article