Kosova nis sot ndeshjet në sezonin e tretë të Ligës së Kombeve, luan në udhëtim te Qipro

Lajme Aktuale
Lajme Aktuale June 2, 2022
Updated 2022/06/02 at 6:45 AM

Përfaqësuesja e Kosovës nis sot (e enjte) eliminatoret për Kampionatin Evropian “Euro 2024” me anë të Ligës së Kombeve, ndërsa luan ndeshjen e parë të grupit në udhëtim te Qipro, shkruan Telegrafi.

Kosova para disa muajsh mësoi ekipet kundërshtare në Grupin 2 të Ligës C në Ligën e Kombeve.

Dardanët janë shortuar në grup me kombëtare të njohura si Irlanda e Veriut dhe Greqia, teksa në grup me ta gjendet edhe Qipro.

Pikërisht Qipro është ekipi përfaqësues me të cilin Kosova do të nis kualifikimet dhe ndeshjet në Ligën e Kombeve.

Ekipi i Alain Giresse do të luajë sot ndeshjen e parë në udhëtim te Qipro dhe është gati për të nisur pozitivisht këto kualifikime.

Ndeshja pritet të zhvillohet në AEK Arena të Larnakas me fillim nga ora 18:00. /Telegrafi/

Share this Article