Arrestohet 24 vjeçari për posedim të drogës

Lajme Aktuale
Lajme Aktuale June 8, 2022
Updated 2022/06/08 at 7:27 AM

Në orët e mbrëmjes së datës 08 qershor 2022, policia në Mitrovicën e Jugut ka arrestuar një person të dyshuar për veprën penale “ Posedim i paautorizuar i narkotikëve ,substancave psikotrope apo analoge ’’.

Arrestimi i të dyshuarit është realizuar në rrugën “Mbretëresha Teutë” në Mitrovicë, ku gjatë kontrollit te i dyshuarii është gjetur dhe sekuestruar substancë e dyshuar narkotike me peshë 0.6 gram.


Në cilësi të të dyshuarit është intervistuar D. A.., 24 vjeçar, shtetas i Republikës së Kosovës, pas intervistimit me urdhër të prokurorit të rastit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

Share this Article