Paralajmërohet stuhi

Lajme Aktuale
Lajme Aktuale June 8, 2022
Updated 2022/06/08 at 7:33 AM

Vendi ynë gjatë kësaj jave do të jetë nën ndikimin e masave nga fushat e fuqishme ciklonike.

Në këto kushte do të mbaj mot jo stabil, me diell dhe vranësira të cilat pritet të shoqërohen me shkarkime rrufesh, reshje shiu e në disa zona ekziston rreziku edhe për stuhi dhe breshër, shkruan Telegrafi.

Si rezultat i kësaj Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka dhënë disa këshilla se si duhet të ruhemi nga moti ekstrem.

Institutit apelon për kujdes gjatë kohës kur fillojnë reshjet dhe të respektohen udhëzimet, se si duhet të mbrohemi nga moti me rrufe dhe stuhitë.

Share this Article