Rama e nis ditën me fotografi nga vizita në familjen e ish-presidentit Thaçi, shprehet i emocionuar

Lajme Aktuale
Lajme Aktuale June 20, 2022
Updated 2022/06/20 at 6:53 AM

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është duke qëndruar në Kosovë, për shkak të mbledhjes së dy qeverive që do të mbahet sot, shkruan Telegrafi.

Rama ka arritur dje në Prishtinë, ku pastaj ka shkuar për vizitë tek familja e ish- presidentit Hashim Thaçi, në Burojë të Skenderajt.

Teksa u takua me familjarët e ish-presidentit të Kosovës, i cili ndodhet në paraburgim në Hagë, u shpreh i lumtur që e vizitoi Hashim Thaçin në Hagë, madje e konsideroi atë si vëlla.

“Hashimi ishte shumë mirë, si me shëndet, por edhe me humor. Lexonte shumë, por edhe stërvitej. Te formulari para se të futesha, shkrova: Do ta takojë se më ka marrë malli. E kam si vëlla Hashimin”, u shpreh Rama.

E sot, kryeministri Rama ka shpërndarë disa fotografi nga ky takim, ku ka shkruar “Mirëmengjes dhe me emocionet e vizitës në familjen e Presidentit Thaçi, ju uroj një javë të mbarë”.

Share this Article