Komandant Jetullah Geci feston ditëlindjen e Kosovës dhe të veten

Aktuale Lajme
Aktuale Lajme February 17, 2023
Updated 2023/02/17 at 7:24 PM

Njeriu më unifikues i UÇK-së në Zonën Operative të Drenicës, Jetullah Geci sot  feston ditëlindjen. Ai këtë ditëlindje e ka me datën e njëjtë të shpalljes së pavarësisë së Kosovës.

Ish-komandanti i Zonës Operative të Drenicës, e ish bashkëluftëtari i Gecit, Sami Lushtaku përmes një postimi në llogarinë e vet ia ka uruar ditëlindjen komandant Jetullah Gecit.

Urimi i plotë i Sami Lushtakut:

Së bashku me bashkëpartiakë sot në Llaushë, me rastin e ditëlindjes së bashkëluftëtarit e mikut, Komandantit Jetullah Geci.

Shëndet e jetë të gjatë pranë familjes, Daja Jetullah!

Share this Article