Lajme Aktuale

359 Articles

Komuna e Skenderajt organizon të enjten tubim përkujtimor për nder të Masakrës së Izbicës

Komuna e Skenderajt ka njoftuar se të enjten organizon tubim përkujtimor me

Lajme Aktuale Lajme Aktuale March 27, 2024

Kanceri bën kërdinë në Skenderaj!

Rreth 70 raste të reja me sëmundjen e kancerit janë regjistruar në

Lajme Aktuale Lajme Aktuale March 25, 2024

Kuvendi Komunal i Skenderajt fton seancën e marsit

Kuvendi Komunal i Skenderajt ka njoftuar për mbledhjen e radhës, e cila

Lajme Aktuale Lajme Aktuale March 21, 2024

Investimi më i madh në Likoc – Projekti i Subqendrës!

Njoftimi i Komunës së Skenderajt: Në praninë e një numri të madh

Lajme Aktuale Lajme Aktuale March 15, 2024

Ndihmohen familjet me vështirësi ekonomike

Stafi i Islamic Relief Kosova tashmë ka filluar shpërndarjet e pakove ushqimore

Lajme Aktuale Lajme Aktuale March 14, 2024

Mitrovicë: Përurohen investimet në shkollën “Skenderbeu”

Kryetari i komunës, Bedri Hamza, sot ka vizituar shkollen fillore “Skenderbeu”, ku

Lajme Aktuale Lajme Aktuale March 14, 2024

Komuna e Skenderajt shpall edhe një thirrje tjetër për mbështetje financiare

Drejtoria për Zhvillim Ekonomik, Ndërmarrësi, Inovacion dhe Turizëm e komunës së Skenderajt,

Lajme Aktuale Lajme Aktuale March 14, 2024

Kryetari Nura: Po u krijojmë fermerëve kushte të përshtatshme për veprimtarinë e tyre

Kryetari i komunës së Skenderajt, Fadil Nura, ka njoftuar sot se janë

Lajme Aktuale Lajme Aktuale March 13, 2024

Ekskluzive: Ky pritet të jetë kandidati i PDK-së për kryeministër!

Burime të portalit Aktuale, brenda Partisë Demokratike të Kosovës, bëjnë të ditur

Lajme Aktuale Lajme Aktuale March 13, 2024

Edhe 15 kamionë ushtarakë i shtohen ushtrisë së Kosovës

Gjatë ditës së djeshme Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, ka bërë të

Lajme Aktuale Lajme Aktuale March 13, 2024