Lajme Aktuale

359 Articles

34 aksidente rrugore brenda një dite

Gjatë 24 orëve të kaluara janë evidentuar gjithsej 34 aksidente në trafikun

Lajme Aktuale Lajme Aktuale February 27, 2024

Drita ndriçon në Skenderaj!

KV Skenderaj ka humbur përballë Dritës së Gjilanit me sete 3 me

Lajme Aktuale Lajme Aktuale February 26, 2024

Vdes zyrtarja e Komunës së Mitrovicës

Telegram ngushëllimi nga kryetari Hamza për familjet Mecinaj e Mangjolli Kryetari i

Lajme Aktuale Lajme Aktuale February 23, 2024

Vajza vret dhe gropos të atin: Më detyroi të fejohesha pa dëshirë

Një ngjarje e rëndë është zbardhur në Durrës, ku një 19-vjeçare dyshohet

Lajme Aktuale Lajme Aktuale February 23, 2024

Numër i madh i shqiptarëve nga Kosova që jetojnë në Zvicër

Si shtetas të Kosovës më 31 dhjetor 2023 figurojnë 116.804 banorë. Me

Lajme Aktuale Lajme Aktuale February 23, 2024

Osmani pret në takim Hovenierin, temë diskutimi çështja e dinarit

Presidentja Vjosa Osmani ka pritur sot në takim të rregullt ambasadorin e

Lajme Aktuale Lajme Aktuale February 22, 2024

Muzeu dhe Biblioteka e qytetit të Skenderajt, në formën e Okarinës dhe Shqiponjës (foto)

Kryetari i Komunës, Fadil Nura, ka bërë publik projektin e ardhshëm, për

Lajme Aktuale Lajme Aktuale February 22, 2024

Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve – KOMF, reagon për vdekjen e 4 vjeçares

𝐑𝐄𝐀𝐆𝐈𝐌 𝐊𝐎𝐌𝐅: 𝐓𝐡𝐢𝐫𝐫𝐣𝐞 𝐩ë𝐫 𝐡𝐞𝐭𝐢𝐦 𝐝𝐡𝐞 𝐯𝐞𝐩𝐫𝐢𝐦 𝐭ë 𝐦𝐞𝐧𝐣ë𝐡𝐞𝐫𝐬𝐡ë𝐦! Koalicioni i OJQ-ve

Lajme Aktuale Lajme Aktuale February 22, 2024

13 kërkesat e kryetarit Lladrovci!

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, gjatë takimit të kryeministrit Kurti

Lajme Aktuale Lajme Aktuale February 22, 2024

Policia e Kosovës dhuron gjak

Zyrtarët policorë, përveç angazhimeve në zbatim të autorizimeve ligjore dhe në ofrimin

Lajme Aktuale Lajme Aktuale February 22, 2024