Lajme Aktuale

359 Articles

Pritje të gjata të bashkatdhetarëve për t’u kthyer në vende të ndryshme të Evropës

Deri në 1 orë pritje po përjetojnë bashkatdhetarët, teksa po kthehen në

Lajme Aktuale Lajme Aktuale May 3, 2022

Skenderaj/Përkujtohen tre dëshmorë

Sot janë përkujtuar dëshmorët Liman Koca, Nasuf Goxhuli dhe Naim Xani, të

Lajme Aktuale Lajme Aktuale May 3, 2022

Skenderaj/Rreth 75 mijë euro “shkojnë për vitra”

Rreth 75 mijë euro, në kuadër të subvencioneve të Komunës së Skenderajt,

Lajme Aktuale Lajme Aktuale May 3, 2022

Skenderaj/Nëna e dy fëmijëve varroset sot

Sot varroset njëra nga viktimat e aksidentit të djeshëm ku humben jetën

Lajme Aktuale Lajme Aktuale May 3, 2022

Tjetër aksident në Drenas, lëndohen 10 persona

Dhjetë persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti mes pesë veturave

Lajme Aktuale Lajme Aktuale May 2, 2022

Skenderaj/Pllakos zia, dy të vdekur në aksidentin rrugor

Një aksident i sotëm rrugor që ndodhi në rrugën Skenderaj-Drenas, shkaktoi vdekjen

Lajme Aktuale Lajme Aktuale May 2, 2022

Përkujtohen 116 civilët e vrarë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka qëndruar sot në

Lajme Aktuale Lajme Aktuale May 2, 2022

Skenderaj/Kjo është familja e cila u vizitua e para për festë

Kryetari i komunës së Skenderajt, Fadil Nura, nëpërmjet një postimi në facebook,

Lajme Aktuale Lajme Aktuale May 2, 2022

Skenderaj/A do të jetë 18 qershori datë e përkujtimit për të gjithë dëshmorët?

Tash e sa kohë ka nis një dialog ndërmjet shoqatave të dala

Lajme Aktuale Lajme Aktuale May 2, 2022