Lajme

Latest Lajme News

Komuna e Skenderajt organizon të enjten tubim përkujtimor për nder të Masakrës së Izbicës

Komuna e Skenderajt ka njoftuar se të enjten organizon tubim përkujtimor me

Lajme Aktuale Lajme Aktuale March 27, 2024

Kanceri bën kërdinë në Skenderaj!

Rreth 70 raste të reja me sëmundjen e kancerit janë regjistruar në

Lajme Aktuale Lajme Aktuale March 25, 2024

Investimi më i madh në Likoc – Projekti i Subqendrës!

Njoftimi i Komunës së Skenderajt: Në praninë e një numri të madh

Lajme Aktuale Lajme Aktuale March 15, 2024

Ndihmohen familjet me vështirësi ekonomike

Stafi i Islamic Relief Kosova tashmë ka filluar shpërndarjet e pakove ushqimore

Lajme Aktuale Lajme Aktuale March 14, 2024

Mitrovicë: Përurohen investimet në shkollën “Skenderbeu”

Kryetari i komunës, Bedri Hamza, sot ka vizituar shkollen fillore “Skenderbeu”, ku

Lajme Aktuale Lajme Aktuale March 14, 2024

Komuna e Skenderajt shpall edhe një thirrje tjetër për mbështetje financiare

Drejtoria për Zhvillim Ekonomik, Ndërmarrësi, Inovacion dhe Turizëm e komunës së Skenderajt,

Lajme Aktuale Lajme Aktuale March 14, 2024

Kryetari Nura: Po u krijojmë fermerëve kushte të përshtatshme për veprimtarinë e tyre

Kryetari i komunës së Skenderajt, Fadil Nura, ka njoftuar sot se janë

Lajme Aktuale Lajme Aktuale March 13, 2024

Ekskluzive: Ky pritet të jetë kandidati i PDK-së për kryeministër!

Burime të portalit Aktuale, brenda Partisë Demokratike të Kosovës, bëjnë të ditur

Lajme Aktuale Lajme Aktuale March 13, 2024

Edhe 15 kamionë ushtarakë i shtohen ushtrisë së Kosovës

Gjatë ditës së djeshme Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, ka bërë të

Lajme Aktuale Lajme Aktuale March 13, 2024

34 aksidente rrugore brenda një dite

Gjatë 24 orëve të kaluara janë evidentuar gjithsej 34 aksidente në trafikun

Lajme Aktuale Lajme Aktuale February 27, 2024